16 października, 2021

Co jest potrzebne dla prawidłowego zdrowia seksualnego mężczyzny?

Kiedy mężczyzna boryka się z tak delikatnym problemem jak zaburzenia erekcji, z pewnością poszuka pomocy lekarza. Ale tylko niektórzy z nich wiedzą, że nie ma nic lepszego niż zdrowy styl życia, sport i odżywianie. Niestety nie ma magicznej pigułki, za pomocą, której znikną wszelkie problemy. Lekarz z pewnością postara się wyeliminować przyczyny choroby i nie pozwoli, aby nie rozwinęła się w postać przewlekłą. Jednak trzeba samodzielnie wprowadzić zmiany w swoim stylu życia i diecie.

Co jest potrzebne dla prawidłowego zdrowia seksualnego mężczyzny?

Choroba taka jak impotencja staje się coraz bardziej powszechna. W większości przypadków dochodzi do zaburzeń erekcji, które są wywoływane przez nieprawidłowe działanie układu krążenia organizmu. Niezrównoważona dieta i brak aktywności fizycznej negatywnie wpływają na stan serca i naczyń krwionośnych. Ciągłe stresujące sytuacje i chroniczny brak snu tylko pogarszają sytuację. W związku z tym, aby zwiększyć aktywność seksualną, mężczyźni potrzebują pewnych zmian w stylu życia i odżywianiu.

Trening fizyczny, przebywanie na świeżym powietrzu, spacery

Codzienna aktywność fizyczna jest naprawdę korzystna: utrzymuje napięcie mięśniowe, poprawia krążenie krwi, podnosi poziom testosteronu, a tym samym utrzymuje dobrą sprawność seksualną mężczyzny.Trzeba mieć świadomość, że nadmierny wyczerpujący trening może zakłócić funkcjonowanie genitaliów. Dlatego w sporcie zawsze trzeba stawiać na umiar i wybierać odpowiednie dyscypliny sportowe. Podczas wysiłku fizycznego w organizmie mężczyzny wytwarzany jest testosteron – główny hormon płciowy, którego poziom spada, co roku o 1%. Ponadto normalizuje się przepływ krwi do narządów, wzmacniają się naczynia krwionośne.

Najskuteczniejsze rodzaje aktywności fizycznej

 • Najlepsze są sporty dynamiczne (bieganie, pływanie, sporty walki, tenis, koszykówka), które pozwalają gromadzić energię w komórkach, spalać kalorie oraz ćwiczyć naczynia krwionośne i serce.
 • Ćwiczenia na siłowni pomogą usunąć duży brzuch, jako jedną z przyczyn spadku poziomu testosteronu
 • Specjalny trening cardio wzmocni układ krążenia, zmniejszy ryzyko miażdżycy i innych chorób upośledzających krążenie krwi.
 • Pamiętaj, że sporty siłowe, takie jak kulturystyka i podnoszenie ciężarów, a nawet jazda rowerem nie nadają się do utrzymania dobrej seksualności.

Zdrowe odżywianie poprawia sprawność seksualną mężczyzn

Owoce morza zawierają najważniejsze pierwiastki śladowe dla potencji (m.in. cynk, magnez, potas, wapń), kwasy omega i wiele innych minerałów. Ostrygi mają najwyższą zawartość cynku. Pierwiastek ten normalizuje produkcję męskich hormonów, które odgrywają ważną rolę w potencji. Ponadto cynk przywraca krążenie krwi, normalizuje pracę gruczołu krokowego. Zaleca się również spożywanie makreli, flądry, krewetek, oleju rybnego.

Trudno przecenić korzyści nabiału dla organizmu mężczyzny. Substancje czynne zawarte w fermentowanych produktach mlecznych pomagają poprawić trawienie, zapobiegają rozwojowi różnych chorób przewodu pokarmowego, wzmacniają naczynia krwionośne i oczywiście korzystnie wpływają na męską potencję. Ponadto fermentowane produkty mleczne zwiększają odporność organizmu na negatywne działanie patogennej mikroflory. Wystarczy włączyć do diety całą szklankę kefiru dziennie, a po sześciu miesiącach odczujesz różnicę, dotyczy to zwłaszcza osób, które mają zaburzenia erekcji związane z infekcją układu moczowo-płciowego (zapalenie cewki moczowej, zapalenie gruczołu krokowego).

Woda znajduje się we wszystkich produktach spożywczych, razem z pożywieniem spożywamy pewną ilość płynów. Ale organizm potrzebuje czystej wody, około 1,5 litra dziennie. Wiadomo, że gdy organizm nie ma wystarczającej ilości płynów, zaczynają się pojawiać różnego rodzaju problemy: po pierwsze, metabolizm zwalnia z powodu tego, że krew staje się gęstsza i zaczyna wolniej płynąć przez naczynia (stąd m.in. zła erekcja). Po drugie pogarsza się ogólny stan zdrowia, pojawia się uczucie zmęczenia, za które obwiniamy stres, spada poziom libido, a wraz z nim potencja.

Co należy wykluczyć z diety?

 • Smażone – produkty wędzone, wszelkie wędliny i przysmaki mięsne przyczyniają się do gromadzenia się cholesterolu, co prowadzi do powstawania skrzepów krwi i upośledzenia krążenia krwi.
 • Pokarmy kwaśne – ogórki konserwowe, pomidory i ogórki kiszone zatrzymują płyn w organizmie, w wyniku, czego upośledzone jest krążenie krwi.
 • Sól i słone potrawy – duża ilość sodu w organizmie zmniejsza produkcję męskich hormonów.
 • Wypieki – zawiera kilka produktów na raz, które obniżają poziom testosteronu.
 • Napoje alkoholowe – osłabiają i przepuszczają naczynia krwionośne.
 • Fast food, półprodukty – te produkty spożywcze są szkodliwe nie tylko dla mężczyzn, ale w zasadzie dla wszystkich ludzi, ponieważ zawierają ogromną ilość cholesterolu, tłuszczów transgenicznych.
 • Kiełbasy i wędliny – substancje powstające podczas wędzenia powodują toksyczne uszkodzenie komórek tkanek prostaty, jąder.
 • Cukier – podwyższony poziom produktu we krwi przyczynia się do rozwoju impotencji (hamuje przenoszenie impulsów nerwowych), dlatego przy już zdiagnozowanej patologii należy wykluczyć jego spożycie.
 • Piwo to najbardziej wyrafinowany cios w potencję, zawiera bardzo szkodliwy dla mężczyzn fitoestrogen (roślinny analog żeńskiego hormonu płciowego), hamuje produkcję męskich hormonów płciowych.
 • Palenie. Nadmiar kwasu nikotynowego bardzo silnie wpływa na układ krążenia, zaburza strukturę naczyń krwionośnych, krążenie krwi. Jeśli mężczyzna chce odzyskać libido, erekcję, palenie, to pierwsza rzecz, z której powinien zrezygnować. Brak potencji wiąże się z zaburzeniami krążenia krwi w narządach płciowych.

Blaszki cholesterolu, powiększenie prostaty z powodu stanu zapalnego, prowadzą do upośledzenia przepływu krwi. W konsekwencji, nawet, jeśli popęd seksualny i pożądanie są obecne, penis nie nabierze niezbędnej jędrności.